Geogrid Kumaş ile Asfalt Direncini Artırma

geogrid kumaş

Geogrid malzemeler; direnci yüksek, üzerlerinde kare veya dikdörtgen boşluklar bulunan ürünlerdir. Geogrid kumaş, malzeme nitelikleri nedeniyle zemin güçlendirme uygulamalarında yaygın olarak kullanılmasına rağmen, son zamanlarda daha çok geosentetik takviyeli duvarlarda tercih edilmektedir. Bir geogrid ağ uygulaması çok çeşitli yerlerde kullanılabilir.

Sizin için hazırladığımız bu yazımızda geogridleri detaylıca inceleyecek ve merak edilenleri cevaplayacağız.

Geogrid Nerelerde Kullanılır?

Geogrid kullanım alanları nedir? Oldukça sık sorulan bir soru olmakla beraber geogrid kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Geosentetik takviyeli duvarlar,
  • Yer drenajı,
  • Yapının desteklenmesi gereken durumlar,
  • Dolgu ve şev gibi çeşitli yapı işleri,
  • Kaldırım yansıma çatlamasını önleyici tedbir olarak kullanım,
  • Erozyon kontrolü.

Geogrid Daha Çok Neden Tercih Edilir?

Doğal zeminler, ağırlık ve basıncın sürdürülmesi söz konusu olduğunda, birçok mühendislik durumunda uygulayıcılar için zorluklar yaratır. Geogrid kumaşın devreye girdiği ve zeminde güçlendirme için kullanıldığı yer, burasıdır. Geogrid kumaş sayesinde zemin koşulları iyileştirilerek taşıma kapasitesi artırılır ve zeminde daha kolay çalışma imkanı ortaya çıkar.

Geogrid Uygulaması Nasıl Yapılır?

geogrid

Geogridler hakkında akla gelen bir diğer soru ise geogrid malzemelerinin nasıl uygulanacağıdır. Zemin güçlendirme (veya geogrid donatı) ve erozyon kontrolü gibi onlarca farklı alanda uygulanabilen geogrid kumaş, her iş ve yapım şekli farklı tasarlanarak uygulanır. Bu nedenle ne tür bir sahada ve hangi koşullarda iş yapılacağına göre geogridlerin uygulaması değişmektedir.

Geogrid Maliyeti Nedir?

Teknolojinin ve imkanların iyileşmesi ile geogrid kullanım alanlarının arttığını söylemek mümkündür. Geogrid fiyatları, geogridlerin uygulama şekilleri kadar çeşitlidir ve geogrşd üreticinin sunduğu şartlara göre değişiklik gösterir.

Daha doğru bir fiyat bilgisi almak için geogrid uygulaması yaptırmak isteyen kişinin tercih ettiği firma ile iletişime geçmesi, süreci öğrenmesi ve alanı analiz ettirmesi gerekir. Bu sayede ilgili firma, tüm sürece dair bir fiyat bilgisi sunacaktır.

Hangi Geogrid Üreticisini Seçmek Gerekir?

Geogrid üreticileri son yıllarda geogridlerin kullanım ve fonksiyonlarının artmasından dolayı artış göstermiştir. Ancak yapılan işin kaliteli olması ve ilerde herhangi bir sorunla karşılaşılmaması isteniyorsa bu konuda deneyimli ve uzman bir firma ile çalışmak son derece faydalı olacaktır. Araştırma yaptığınızda önünüze birçok firma adı çıkacaktır. Ancak bu firmaların sunduğu hizmetleri ve bu firmadan hizmet satın alan kişilerin yorumlarını göz ardı etmemelisiniz. Lider bir firma tercih ettiğiniz takdirde ürünü uzun yıllar kullanabilir ve aynı zamanda tasarruf edebilirsiniz.

Geogridler Asfalt Direncini Arttırır Mı?

geogrid üreticisi

Asfalt yollarda kullanılmak üzere özel cam elyaftan yapılan asfalt geogridler yolun hizmet süresini uzatacak ve böylece bakım maliyetlerini azaltacaktır. Ayrıca asfalt kaplamalarda kullanılan asfalt geogridler zamanla oluşacak yansıma çatlaklarını ortadan kaldıracak ve tekerlek izi oluşumunu büyük ölçüde önleyecektir.

Asfalt ızgarasının uygulama sırasında belirli sıcaklıklara maruz kalması nedeniyle erime sıcaklığı yüksek hammaddelerden üretilmesi gerekir. Bu nedenle asfaltlarda kullanılacak geogrid malzemeler, genellikle cam elyaftan üretilirler. Ayrıca maksimum taşıma kapasiteleri sayesinde otoyollarda yansıma çatlaklarına karşı fiberglas asfalt geogridler de kullanılmaktadır.

Asfalt Geogrid’lerinin Avantajları Nelerdir?

Zemine taşıma kapasitesi düşük olan bir yol (veya platform) yer yapıldığında, mutlaka takviye yapılması önerilir. Yerleşimi tamamlamak için birçok teknik mevcut olmakla birlikte, kurulum kolaylığı ve düşük maliyetler, asfalt geogridlerini izlenecek en etkili yöntem haline getirmektedir. Geogrid uygulaması uygulama yaptıran ve uygulama yapılan alan için birçok avantaj sunar:

  • Bakım maliyetlerinin azaltılması
  • Zayıf topraklarda yol yapabilme
  • Yolların ömrünün uzatılması

Geobera ve Asfalt Direncini Arttıran Geogrid Kumaş Hizmeti

Eğer sizler de kaliteli bir asfalt geogrid malzeme satın almak istiyorsanız uzman bir geogrid üreticisi olan Geobera'dan destek alabilirsiniz. Ürünü sadece uzun yıllar kullanmakla kalmayacak, aynı zamanda da tasarruf edeceksiniz. Bu sebeple bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz web sitemizde yer alan formu doldurarak da talep oluşturabilirsiniz. Uzmanlarımız sorularınızı yanıtlayacak ve isteklerinizi en kısa sürede tarafımıza iletecektir. Geogrid kumaş fiyatı ve uygulama prosedürü ile ilgili tüm sorularınızı bize sorabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmeniz durumunda tecrübemiz, deneyimli ekibimiz ve çalışkan iş arkadaşlarımız sayesinde size mümkün olan en iyi hizmeti vermeye hazırız. Ayrıca uygulama sonrasında sunduğumuz destek sayesinde karşılaşabileceğiniz her türlü sorunu kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz! Sizler de en kısa sürede en kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.