Türkiye'deki HDPE Geomembran Üreticileri

HDPE geomembran

HDPE Geomembran terimi, İngilizce toprak anlamına gelen "geo" ve ayırıcı, seçici zar anlamına gelen "membran" kelimelerinden türetilmiştir. Buradan da anlaşılacağı gibi geomembran, toprak, beton, kaya gibi yüzeyler üzerinde ayırıcı ve geçirimsiz özelliği ile yalıtım amaçlı kullanılan sentetik yalıtım battaniyelerine ürünlerine verilen bir isimdir. Geomembran, yeraltının yanı sıra özelliklerine bağlı olarak çatı, gölet, havuz ve benzeri uygulamalarda da son kat olarak kullanılabilir.

HDPE Geomembran Üretimi

Geomembranlar, çeşitli maddeler ilave edilerek oluşturulan karışımın ekstrüzyon ve perdahlama gibi işlemlerle çeşitli genişlik ve kalınlıklarda katmanlar halinde üretilir. Karışıma eklenen bu maddeler şu şekilde sıralanabilir; polimer reçine, antioksidanlar, plastikleştiriciler, dolgu maddeleri, karbon siyahı ve yağlayıcı maddeler. Yurtiçinde ve yurtdışında lider geomembran firmaları arasında yer alan ve HDPE esaslı jeomembran tedarikçisi olan Geobera, en kaliteli ürünlerini müşterileri ile buluşturmaktadır!

HDPE Geomembranın Özellikleri

HDPE-geomembrane-maliyetleri

HDPE geomembran katı atık depolama alanları için özel olarak üretilmiş, UV ışınlarına karşı dayanıklı, sıcak hava kaynağı ile birleştirilebilen ve lamine geotekstil keçe ile de kullanılabilen bir üründür. HDPE geomembranın avantajlı özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kimyasallara dayanıklıdır
 • Geçirgenliği düşüktür.
 • Delinme ve çatlamalara karşı yüksek dirence sahiptir.
 • Uzun ömürlü bir üründür.
 • Yüksek mukavemet ve uzama özelliğine sahiptir.
 • Uygulama kolaylığı ve düşük maliyet sağlar.
 • UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Tamiri ve bakımı kolaydır.
 • Termal yaşlanmaya, oksidasyona ve aşınmaya karşı dirençlidir.
 • Ağır metal içermeyen ve geri dönüştürülebilen doğa dostu bir üründür.

HDPE Geomembran Uygulama Alanları

HDPE geomembran birçok avantajı olduğu için birçok alanda kullanılabilir. Gelin bu uygulama alanlarına birlikte bakalım!

 • Sulama kanalları ve su iletim kanalları,
 • Tarım havuzları,
 • Katı atık tesisleri,
 • Göletler,
 • Havuzlar,
 • Maden atık toplama,
 • Petrol sahaları, tanklar,
 • Çöp toplama ve geri dönüşüm siteleri,
 • Atık depoları,
 • Mühendislik projeleri.

HDPE Geomembran Türleri ve Boyutlar

Yukarıda da görebileceğiniz gibi HDPE geomembran birçok yerde ve alanda kullanılmaktadır. Bunu yanı sıra müşteriler için birçok avantaj sağlamakta olup müşterilere sunulabilecek pek çok çeşit ve ölçüye sahiptir.

HDPE geomembran, genellikle atık ve kimyasal depolama alanlarında kullanılan yüksek yoğunluklu polietilen hammaddeden üretilmiş bir üründür. Sert fakat kırılgan olmayan bir yapıya sahip olmasının yanı sıra 1 – 1,2 – 1,5 – 2 – 2,5 – 3 mm kalınlıklarda istenilen renklerde üretilmektedir. Ayrıca genişliği 2.10 metreden 7.00 metreye kadar çıkabilir. Müşterilerin talep ettiği boyda ve renkte üretilebilir.

Türkiye'de Geomembran

Geosentetiklerden biri olan geomembran, Türkiye'de daha çok yalıtım amaçlı kullanılmaktadır. Birçok türü olan ürünün Türkiye'de kullanılan türleri şu şekilde sıralanabilir:

HDPE GeomembranYüksek yoğunluklu polietilen
LLDPELineer alçak yoğunluklu polietilen
PVC MembranPolivinil klorür
EPDM MembranEtilen propilen dien monomer

HDPE Geomembran Hakkında Göz Önüne Alınması Gereken Noktalar

HDPE geomembran, astar projeleri için tercih edilen üründür. HDPE astarları birçok farklı solvente karşı dirençlidir ve dünyada en yaygın kullanılan geomembran astarıdır. HDPE geomembran, LLDPE'den daha az esnek olmasına rağmen, daha yüksek özgül dayanım sağlar ve daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Olağanüstü kimyasal ve ultraviyole direnci özellikleri, onu son derece uygun maliyetli bir ürün haline getirir.

HDPE Geomembran Fiyatı

HDPE-geomembrane-tedarikçileri

HDPE geomembran fiyatı; ürünün boyutuna, üretildiği malzemeye, kullanım amacına veya uygulanacak alanın özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. HDPE geomembran tedarikçileri müşterilerine genellikle geomembranın metrekare üzerinden bilgi verirler. Net bir HDPE geomembran fiyat bilgisi almak istiyorsanız yapmanız gereken şey, tercih ettiğiniz HDPE geomembran tedarikçisi ile iletişime geçmektir. Böylece HDPE membran fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak karar verebilirsiniz.

Geobera ve HDPE Geomembran

Geobera, deneyimli ekibi, kaliteli ürünleri ve adım adım ilerleyen süreçleri ile yıllardır birçok alanda müşterilerine hizmet vermektedir. Sunduğu hizmetlerden biri de HDPE geomembran ve HDPE membran uygulaması olmuştur. Her alanda olduğu gibi bu alanda da müşteri memnuniyeti oldukça yüksektir.

HDPE geomembran ile ilgili süreç hakkında aklınıza takılan soruları cevaplandırmak ve ücretsiz HDPE geomembran maliyetleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Uzman ekibimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır. Hem kaliteli hem de bütçe dostu fırsatlar için dilediğiniz an dilediğiniz yerden ekibimize ulaşabilir ve kararınızı netleştirebilirsiniz.