Geogrid İstinat Duvarı Yapımında Neden Kullanılır?

geogrid istinat duvarı

Geogriglerin stinat duvarlarında neden kullanıldığına geçmeden önce, aslında bilmemiz gereken ilk husus “geogrid nedir” sorusudur. Geogridler yapıştırma ya da birbirine geçme ile tutturulmuş olup birbirine entegre olmuş düzlemsel polimerik ürünlerden meydana gelmektedir. İstinat duvarları ile geogrid arasındaki bağlantıyı merak edecek olursanız; geogridler betonarme kullanımı için oldukça uygun malzeme yapısına sahiptir. Çünkü geogridler oldukça hafif, hafif olduğu kadar güçlü ve yıllarca kullanılabilecek kadar dayanıklı, paslanmaz malzemelerden oluşmaktadır. Bu da istinat duvarı için benzersiz bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geobera firması olarak, uzun yıllardır geogridlerin istinat duvarlarında kullanılması na ilişkin uygulamaları çalışmalar yapmaktayız. Geosentetik donatlı istinat duvarı, depreme dayanıklı ve uzun ömürlü kullanımı sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Firmamız olarak sizlere geoduvar yapımı konusunda proje danışmanlığının yanı sıra uygulama danışmanlığı da vermekteyiz. Sizlerin talepleri ve oluşturduğununuz projenin ihtiyaçları doğrultusunda dayanıklı ve uzun ömürlü geogrid donatılı istinat duvarları inşa etmekteyiz.

Geobera tarafından yapılan çalışmalar sayesinde, uzun yıllardır kullanılan betonarme istinat duvarlarının yerine son teknolojik özelliklere sahip geogrid istinat duvarları üretilmektedir. Geobera tarafından inşa edilen geosentetik donatılı istinat duvarları, depreme dayanıklı ve uzun yıllardır kullanım sağlamasının yanında estetik ve kusursuz bir görünüm ile siz değerli müşterilerimize teslim edilmektedir. Bununla birlikte firma olarak yapmış olduğumuz bu çalışmaların doğaya ve çevreye herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine doğayla bütünleşecek bir yapıya sahiptir.

Geogrid Donatılı İstinat Duvarı Uygulaması Nasıl Yapılır?

geogrid üreticisi

Geogrid donatılı istinat duvarlarının uygulamasında titizlikle ve detaylıca çalışılması gerekmektedir. Bizlere geogrid duvarı istinat yapımı için ulaşmış olduğunuz takdirde, öncelikle ortaya bir proje çıkartıyoruz, daha sonrasında beton ve demir hesaplamaları yaparak geogrid boyu konusunda hesaplamalar yapmaktayız. Bu işlemleri yaparken oldukça titiz çalışmaktayız. Sizler de bizimle çalışmak isterseniz bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Geogrid istinat duvarı yapılmadan önce ilk olarak istinat duvarının inşa edileceği arazi yapısının incelenmesi gerekmektedir. Bu arazi yapısı incelenirken mimarlarımız tarafından oluşturulan projelerin gereksinimleri, istinat duvarının inşa edileceği zeminin ise çevre koşulları göz önünde bulundurulmaktadır. Eğer zeminin üzerinde herhangi bir çalışma yapılması gerekiyorsa, öncelikle bu çalışmalar yapılmaktadır.

Geogrid uygulaması yapılırken dikkat edilecek bir diğer husus ise malzeme seçimidir. Bu seçim yapılırken proje koşullarının yanı sıra dikkat edilen bir diğer konu malzemenin estetik kaygı taşıyıp taşımamasıdır. Özellikle kalabalık şehir merkezlerinde yapılacak olan istinat duvarında oldukça titiz çalışmaktayız.

Neden Geogrid Malzemeleri Tercih Etmeliyiz?

Geobera tarafından inşası yapılan geogrid istinat duvarının tercih edilmesi için birçok sebep bulunmaktadır. Bu sebepleri aşağıdaki şekilde sıralayabilir;

  • Geogrid malzemelerimiz oldukça kaliteli ve son teknoloji ürünlerden seçilmektedir. Geogrid kumaş ile oluşturulan geogrid malzemeleri, depreme karşı oldukça güvenli yapılar ortaya çıkmasını sağlamaktadır.
  • Geogrid ile inşa edilen istinat duvarının yüksekliğinde herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Siz değerli müşterilerimiz, inşa etmek geogrid istinat duvarının yüksekliğini bize bildirdikten sonra, sizlerin istediği boyutlarda çalışmalarımızı yapmaktayız.
  • Yapmış olduğumuz üretimlerin dayanıklılığı son derece yüksektir. Kullanmış olduğumuz malzemelerin son teknoloji olması sayesinde yıllarsa hasarsız bir şekilde, dört mevsim hava koşullarında zarar görmeden kullanabilirsiniz.

geogrid üreticileri

Geobera olarak, Rusya Federasyonu, Ukrayna, Türkmenistan, Filistin, Amerika, Portekiz, Katar, Moldova gibi dünyanın birçok ülkesine ihracat yaparak siz değerli müşterilerimizin isteklerini ve arzularını gerçekleştirmekteyiz. Geobera’nın merkez ofisi İstanbul’dadır. Geosentetik ürünlerin Türkiye’de bulunan Organize Sanayi Bölgesindeki üretimi ile Türkiye’de ve dünyada lider sektör konumunda bulanmaktayız.

Sizler de sektördeki lider firmamız geogrid donatlı isnat duvarı inşa sürecine girmek ve bu süreci deneyimli ekibimizle yürütmek istiyorsanız, fiyatlarımız ve uygulamalarımız konusunda detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Geogrid isnat duvarı imalatında, arazi ve geogrid uygulaması alanında uzman ekimiz çalışmaktadır. Sizler de alanında uzman ve deneyimli ekibimize güvenerek işlerinizin kusursuz yapılacağı konusunda bizlere güvenebilirsiniz. Firmamız güler yüzlü ve alanında uzman çalışma arkadaşları ile sizlerin talepleri doğrultusunda hizmet vermeye her daim hazırdır. Bunun için yapmanız gereken tek şey iletişim kanallarını kullanarak bize ulaşmaktır.

Yazımızda belirtmiş olduğumuz üzere; Geogrid donatılı istinat duvarları her arazide değişiklik göstermekte olup üzerinde titizlikle çalışılmalıdır. Yanlış ve kalitesiz malzeme seçimi, ekip tarafından hatalı ve eksik hesaplama yapılması, sonucunda beklenmeyen kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Sizler de bu ve bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.